Stimați camarazi,   în încercarea de a sensibiliza guvernanții și politicienii în vederea actualizării soldei de grad pentru cei aflați în rezervă și în retragere SCMD a inițiat campania de înmânare a unei notificări semnată de membrii tuturor asociațiilor rezerviștilor.   Conținutul acestei notificări îl găsiți pe rețelele de socializare (whatsapp) sau pe site-ul sindicatului.   Pentru a pune o presiune mai mare în vederea obținerii rezultatului dorit este necesar ca această notificare să o semnăm câți mai mulți membri ai asociației noastre.   Formularele cu notificarea vor trebui completate cu datele personale.   Miercuri 10 iulie 2024 la ora 09.00 dl. m.m. I MINGĂ NICULAE vă aduce formularele la sediul asociației noastre.   Vă așteptăm în număr cât mai mare pentru completarea și semnarea notificării. Să aveți la dumneavoastră buletinul sau cartea de identitate.   Vă rugăm să faceți un mic efort și să  veniți la sediul asociației. Sunt așteptate și membrele asociației  noastre și chiar alte persoane care doresc să ni se alăture în acest demers.   Pentru alte relații privind acțiunea prezentată, puteți contacta telefonic pe col.(rtg) Zorilă Corneliu-Lucian la nr. de telefon 0728054049.   Vă mulțumim și vă așteptăm în număr cât mai mare!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut